Léta jsou v našich končinách čím dál tropičtější a pobyt uvnitř domu o to nesnesitelnější. Pokud máte dům, byl by hřích nemít zde venkovní posezení. Stačí si naplánovat materiál a rozměry, zbytek zařídíte přes Poptávej.cz.
[Komerční prezentace]
První krok: materiál
Klasiku mezi stavebními materiály na pergoly a altány představuje dřevo. To vytváří hlavní nosnou konstrukci, ale i celé zahradní dílo. Ideálním typem dřeviny na tuto stavbu je borovice. Dobře totiž odolává vodě díky vysokému obsahu pryskyřic. Často se však staví pergoly a altány smrkové. Jejich výhodou je hlavně nízká cena.
Na podlahy, boční krytí a krb či kuchyň pak lidé často používají místo dřeva beton, kámen a keramické dlaždice. Z toho jasně vyplývá, že nejdůležitějším řemeslníkem pro celou stavbu pergoly či altánu bude tesař. Uzavřené venkovní posezení pak může pomoci vyrobit i takový zámečník.
terasaAutor: Archiv ireceptar.cz
Druhý krok: najít řemeslníka
V dnešní době elektronické už existují jednoduchá a chytrá řešení, jak sehnat řemeslníka na internetu. Za tímto účelem vznikly takzvané poptávkové systémy. Jedním z nich je Poptávej.cz. Poptávající osoba zde vyplní poptávkový formulář zdarma a nezávazně. Celá akce zabere necelé dvě minuty. Důležité je specifikovat rozměry, materiál a lokalitu. Jako doplnění může nahrát i fotografii terénu.
Třetí krok: vybrat z nabídek
Po odeslání formuláře čeká budoucí pyšný majitel venkovního odpočívadla na nabídky od konkrétních řemeslníků z dané lokality. Nabídky na poptávky přicházejí vždy přímo do emailu poptávajícího, který je může jednoduše porovnat. Čím přesnější tedy zadání bude, tím lepší kalkulaci na míru mohou řemeslníci a firmy nabídnout.
pergolaAutor: Archiv ireceptar.cz
Čtvrtý krok: ověření a zadání poptávky
Po výběru by měl být obchodní vztah podložen minimálně dokladem neboli fakturou o zaplacení. Tento doklad slouží nejen jako potvrzení o záruční době, dle platné legislativy, ale také je formou prezentace solidního jednání, včetně poctivého placení daní.